ВУШКА НА МАКІВЦІ
Перш ніж почати з дитиною грати в "Вушка на маківці", дізнайтеся, як вона розуміє сенс цього виразу стосовно до людей. Якщо виявиться, що переносне значення цієї фрази залишається для малюка неясним, поясніть йому самі образний вислів: про людей так говорять, коли вони уважно прислухаються. А в застосуванні до тварин дана фраза має прямий сенс, тому що, прислухаючись, звірі зазвичай піднімають вуха.
Тепер можна пояснювати правила гри. Ви будете вимовляти різноманітні слова. Якщо в них чується певний звук, наприклад [с], або той же звук, але м'який, то дитина повинна негайно встати. Якщо ж ви вимовляєте слово, де цей звук відсутній, то дитині слід залишатися на своєму місці.

Примітка. Ця гра розвиває слухову увагу, тобто увагу до звуків. Тому вона буде дуже корисною тим дітям, які готуються до вступу в школу і тільки починають вчитися читати і писати. У дітей, які мають логопедичні труднощі, особливо порушення фонематичного слуху (що має встановити логопед), така гра може не тільки розвивати увагу, а й коректувати деякі недоліки розвитку.
ЧАРІВНЕ ЧИСЛО
З цією грою можуть впоратися діти, які вміють добре рахувати і ділити в умі, тобто не молодші третього класу.
Необхідно кілька учасників гри. Вони будуть рахувати по колу від одного до тридцяти. Щоб зосередити увагу на тому, хто має відповідати, можна перекидати м'яч. Кожен гравець повинен просто назвати число, наступне за тим, яке назвав попередній учасник. Але якщо це число містить цифру три або ділиться на три без залишку, то вимовляти його не можна. У цьому випадку потрібно сказати якесь чарівне заклинання (наприклад, "абракадабра") і перекинути м'яч наступній людині.
Складність гри полягає в тому, щоб не збитися з рахунку, продовжуючи чітко називати числа, навіть після того, як попередній гравець вимовив "заклинання", а не число.

Примітка. "Чарівним" в цій грі можна зробити будь-яке число, але починати краще з трьох, бо це дійсно чарівне число багатьох казок (що можна обговорити з дитиною).

Немає коментарів:

Дописати коментар